Wydawca treści

Ważne informacje dot. wniosków o przyznanie środków KFS

Powiatowy Urząd Pracy w Kluczborku pragnie zwrócić uwagę pracodawców składających wniosek o przyznanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na załączniki jakie należy dołączyć do wniosku, a w szczególności na program kształcenia ustawicznego, który powinien być opatrzony pieczęcią jednostki szkoleniowej i musi zawierać:

1) nazwę kształcenia;

2) liczbę godzin kształcenia;

3) cenę kształcenia;

4) plan nauczania;

5) formę zaliczenia.

 

Do wniosku należy dołączyć:

1. Załącznik nr 1 - Oświadczenie o otrzymanej lub nieotrzymanej pomocy de minimis 
w okresie ostatnich 3 lat poprzedzających złożenie.

2. Załącznik nr 2 - Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis – załącznik do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 24 października 2014 r. (Dz.U. z 2014, poz. 1543) zmieniającego rozporządzenie w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis. Formularz dostępny na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów www.uokik.gov.pl 
w zakładce pomoc publiczna  >informacje dodatkowe >formularze informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc.

3. Załącznik nr 3 - Oświadczenie o niepodleganiu sankcjom w związku z wojną na Ukrainie.

4. Załącznik nr 4 – Oświadczenie pracodawcy.

5. Oświadczenie do priorytetu.

6. Program kształcenia ustawicznego lub zakres egzaminu.

7. Kopię dokumentu potwierdzającego oznaczenie formy prawnej prowadzonej działalności – w przypadku braku wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
Ważne! W przypadku spółek należy złożyć osobne wydruki CEIDG dla każdego ze wspólników oraz umowę spółki cywilnej wraz z ewentualnymi wprowadzonymi zmianami. Jednostki budżetowe, stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie czy szkoły składają statut wraz z decyzją o nadaniu NIP i REGON.

8. Wzór dokumentu potwierdzającego kompetencje nabyte przez uczestników, wystawianego przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego, o ile nie wynika on z przepisów powszechnie obowiązujących.

9. W przypadku, gdy pracodawcę lub przedsiębiorcę reprezentuje pełnomocnik, do wniosku musi być załączone pełnomocnictwo określające jego zakres i podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji pracodawcy lub przedsiębiorcy. Pełnomocnictwo należy przedłożyć w oryginale, notarialnie potwierdzonej kopii lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez osobę lub osoby udzielające pełnomocnictwa, tj. osobę lub osoby uprawnione do reprezentacji pracodawcy lub przedsiębiorcy. Podpis lub podpisy osób uprawnionych do występowania w obrocie prawnym w imieniu pracodawcy lub przedsiębiorcy (reprezentacji) muszą być czytelne lub opisane pieczątkami imiennymi.

10. Posiadane przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego, a w przypadku kursów – posiadanie dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego, jeżeli informacja ta nie jest dostępna w publicznych rejestrach elektronicznych.

 

 


Informacje o publikacji dokumentu

Menu nawigacji